Blog

صفحه اصلیمقالاتجلوگیری از خشکی پوست در پاییز و زمستان
biomarin2

جلوگیری از خشکی پوست در پاییز و زمستان

یکی از شایع ترین علل مشکلات پوست در فصل پاییز و زمستان ،خشک شدن آن است که با شروع فصل سرما تشدید می شود. لازم است گفته شود که مراقبت از پوست در هر فصل باید متناسب با همان فصل باشد. در فصل تابستان، گرمای نور خورشید ظاهر پوست را پژمرده، خسته، کدر و خشک می کند، همچنین رنگ پوست یکنواختی خود را از دست داده یا ناهموار و دارای لک می شود.
پاییز به دلیل کاهش نورخورشید فصل درمان پوست است و یکی از ساده ترین راه حل ها برای رفع مشکلات گفته شده انتخاب یک شوینده متناسب با نوع پوست می باشد. مراقبت از پوست در فصل پاییز و زمستان با استفاده از مرطوب کننده های قوی، پوستتان را به صورت عمقی آبرسانی کنید و همچنین با استفاده از لایه بردارهای حاوی اسید های میوه، کرم ها، سرم ها و سایر محصولات ضد لک و مغذی پوست خود را نرم، لطیف، روشن و شفاف نمایید.

۱- استفاده از کرم ضد آفتاب: یکی از باورهای اشتباه این است که بیشتر افراد فکر می کنند در فصل های سرد سال به دلیل ملایم بودن نور خورشید نباید ضد آفتاب استفاده کنند درصورتی که استفاده نکردن از ضد آفتاب یکی از عوامل موثر در ایجاد خشکی پوست است .

۲ – مصرف مایعات فراوان و ویتامین ها در فصل سرما فراموش نشود.

۳ – مرطوب نگه داشتن هوای منزل با استفاده از دستگاه بخور، یا یک کتری پر از آب بر روی بخاری برای از بین بردن خشکی هوای منزل که به دلیل روشن بودن وسایل گرما زا ایجاد می شود.

۴ – مرطوب نگه داشتن پوست دست و صورت با استفاده از کرم های مرطوب کننده ضروری است: افرادی که پوست خیلی خشکی دارند و سرما هم خشکی پوست آنها را تشدید می کند بهتر است از کرم هایی استفاده نمایند که بر پایه چربی باشد و افرادی که پوستشان چرب است و قصد دارند فقط رطوبت از دست رفته پوست خود را تامین کنند بهتر است از مرطوب کننده هایی استفاده کنند که بر پایه آب باشد.

۵ – کاهش تعداد دفعات حمام و مرطوب نگه داشتن پوست با استفاده از لوسیون های مرطوب کننده بدن بعد از استحمام.

۶- حمام با آب داغ ممنوع! به خاطر داشته باشید که حمام طولانی با آب خیلی داغ سبب از بین رفتن چربی طبیعی پوست میگردد لذا به شما توصیه می کنیم تا با آب گرم، نه داغ درزمانی کمتر از ۱۵ دقیقه دوش بگیرید. از صابونهای خیلی قوی استفاده نکنید، از صابونهای ملایم یا روغنی و یا صابون بچه استفاده کنید. بعد از حمام با ملایمت خود راخشک کنید. نباید بعد از حمام احساس خشکی و کشیدگی پوست کنید.

۷- در فصول سرد آب بیشتر بنوشید
در فصل‌های پاییز و زمستان نوشیدن آب بیشتر، کمک بیشتری به آبرسانی بیشتر پوست می‌کند. پس برای شادابی و نرم ماندن پوستتان سعی کنید در طول شبانه روز آب بیشتری بنوشید.

قدیمی‌تر

آرایش ابرو

جدیدتر

عطرهایی که شما را خوشحال می کند

سبد خرید
ورود به سایت

یا

هنوز حساب کاربری ندارید ؟

Create an Account
دسته بندی محصولات
خدمات پشتیبانی

ارزش اعلام شده کالا از تاریخ فعلی معتبر می باشد
گزارش اشکال
پشتیبانی